День Злуки

Немає ні Східної, ні Західної України, а існує лише єдина соборна Україна.

Cвято об'єднаної України відзначаємо щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

Скориставшись революціями, що відбулися у Росії і Австро-Угорщині у 1917 — 1918 роках, український народ створив дві національні держави УНР та ЗУНР, які пізніше проголосили Акт Злуки.

22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель. На Тріумфальній арці при вході з Володимирської вулиці до Софійської площі старовинні герби Східної України  та Галичини.

22 січня 1990 року сотні тисяч українців узялися за руки, утворивши “живий ланцюг” від Києва до Львова, на згадку про проголошення Акту Соборності.

Баркемп-конференція ZLUKACAMP  відбувається в День Соборності України  символічно і має на меті об'єднати зусилля українських студентів Америки та української Діаспори в пошуку рішень виходу України з економічної та політичної кризи.